Grand Fingers

Grand Fingers - logo

Łożyska i Rdzenie


Możecie kupić u nas w sklepie kółka z łożyskami,  kółka bez łożysk i oczywiście osobno łożyska i rdzenie.  Łożyska są ciasno dopasowane i po wciśnięciu można je wyjąć - trzeba je wypchnąć ośką. Na kółkach Grand można jeździć z łożyskami albo z rdzeniami w kształcie łożysk. Kółka bez niczego w środku niestety nie nadają się do użytku.

 Łożyska grubość 2 mm

Średnica 4 mm i grubość 2 mm - standardowe łożyska do FB
Otwór wewnętrzny 1.6 mm ! NOWOŚĆ !! Pasuje do standardowych kingpinów na imbus !!
Niżej znajdziesz więcej informacji !!

Grand Fingers Fingerboard bearing bearingwheels wheels bearingwheel koła z łożyskami łoża

Nasze łożyska są kulkowe i obustronnie zakryte, pozwala to na długą żywotność bo nie zapychają się brudem i piaskiem – więc gładko się śmiga.
Raz na kilka miesięcy warto przeczyścić łożyska w kółkach patyczkiem do uszu z zewnętrznego zbierającego się brudu.

Sprzedajemy po 4 sztuki w komplecie (bo tyle trzeba do 4 kółek)


Łożyska grubość 1,2 mm + 4 talerzyki małe !!!

bearing wheel bearings wheels łożyska chude koła kółka łoża talerzyki podkładki grand fingers

Średnica zewnętrzna 4 mm i grubość 1,2 mm. Otwór wewnętrzny 1,5 mm

Do koła najpierw wkładamy łożysko, a następnie mały talerzyk dopychamy do łożyska tak aby chronił je przed brudem. Na jedno koło przypada jedno chude łożysko + talerzyk co w zupełności wystarcza, jeśli chodzi o szerokość. Koła na chudych łożach są równie szybkie jak na standardowych.

Porównanie chudych i standardowych łożysk.

bearings in wheels fingerboarding tech precision fb grand fingersPo przykręceniu na trucki talerzyk dotyka do nakrętki, chroniąc łożysko.
Kolejność elementów w kole.

 

bearings in wheels koła z łożyskami 1.2 mm precision  cool stuff grand fingers


Łożyska 1,2 mm chude z osłonką

W cenniku widnieją jako zwyczajne łożyska chude z otworem o średnicy 1,5 mm. Osłona zapewnia dłuższy komfort jazdy niż w pierwszej wersji chudych łożysk.

Łożyska bearing łożysko kulkowe kółka grand fingers fingerboarding


Łożyska z otworem wewnętrznym 1.6 mm !!!

Od dzisiaj wszelkie problemy z ośkami wymienione poniżej (Montaż łożysk) przestają istnieć po zakupieniu nowych łożysk od Grand Fingers.

Otwór we wnętrzu każdego naszego nowego łożyska ma 1.6 mm -  w łożyskach o standardowych wymiarach zewnętrznych, a także w tych cieńszych stosowanych w kołach dwułożyskowych.

Koła na łożyskach z otworem wewnętrznym 1.6 mm można założyć na ośki Tech decka, a także na standardowe Kingpiny na imbus bez żadnych specjalnych zabiegów.

Łożyska z większym otworem nie zmieniają także komfortu jazdy na ośkach TD i mogą być jak najbardziej stosowane dokładnie tak jak stare łoża.

Co najważniejsze cena za tą wspaniałą innowację prawie nie ulega zmianie chociaż zostały specjalnie zrobione i sprowadzone !!
Sprawdź
TUTAJ !!

 


 Montaż łożysk

Jeśli ktoś ma łożyska ze średnicą wewnętrzną 1,5 mm (np. nasze stare łożyska lub jakiekolwiek inne) i chce używać do nich pinów o średnicy 1,6 mm to się nie zmieszczą i nic nie da się zrobić z łożyskiem (uwaga – niech nikt nie próbuje rozwiercać wiertarką łożyska ;))
Ośki TD dobrze wchodzą, ale piny z gwintem 1,6 mm niekoniecznie. Można sobie z tym poradzić tak: - lekko (bardzo niewiele) spiłować gwint (same wierzchołki gwintu) np. drobnym pilniczkiem do paznokci.

Można próbować  wcisnąć w imadle pin w łożysko ale tu trzeba wewnętrzny pierścień oprzeć o coś równego i twardego żeby nie zniszczyć kulek i pokrywek. Oczywiście trochę zniszczy się gwint na pinie 1,6 mm i ciężko będzie wyjąć go z łożyska. Ma być tak że wciśnięty pin przechodzi cały przez łożysko i wchodzi w otwór w twardej podstawce.

Mimo wszystko radzimy nie próbować z uzdatnianiem pinów 1,6 mm lub łożysk. O wiele lepiej jest zakupić nowe łożyska  bądź kupić zestaw z naszymi pinami 1,5 mm które sa odpowiednie do starych łożysk 1,5 mm. Przeczytajcie w dziale artykuły poradnik jak wklejać piny do trucków.Pytanie: Metalowe Rdzenie czy łożyska ?

Odpowiedź – łożyska albo rdzenie w kształcie łożyska z tworzyw. Rdzenia takiego przechodzącego przez całe kółko nie da się włożyć do nowego kółka Grand bez rozwiercania. 

Poza tym długie rdzenie metalowe nie są potrzebne – ten „plastik” jest tak twardy i ma tak dobre właściwości ślizgowe że kółka długo jeżdżą i nie wycierają się mocno. Grubość tej ścianki po której jeździ ośka jest dosyć duża, ale tu jest mały problem. Na ośkach z nakrętkami (piny TD) nie ma dużego ścierania, ale na pinach ze śrubek (po tuningu decka) jest gwint i to działa jak wiertarka albo szlifierka.

Dlatego nasze podstawowe trucki nie mają tuningu osiek. Techdeck wie co robi nie dając gwintu na całej długości osi.

 Uwaga:  Rdzenie o wymiarach łożysk wkładane do kółek       


Polecamy tańsze rdzenie na część oski - zamiast łożyska. Mamy w ofercie krążki z tworzyw, które mają wymiary  takie jak łożysko i wtedy pin opiera się w części długości na kółku a częściowo na pierścieniu. Średnica wewnętrzna to 1,6 mm więc każdy pin wchodzi.

Grand Fingers pom cores

Grand Fingers POM cores