Grand Fingers

Grand Fingers - logo

Tape


Jak wiecie tape to bardzo ważna rzecz, bez niego na wierzchu nie da się jeździć. Tape to rodzaj miękkiej gąbki zastępującej twardy grip(papier ścierny).

GRAND TAPE (1 listek)

Firma Grand Fingers z dumą prezentuje Wam nowy tape, sprowadzony z zagranicy i docięty na zamówienie do grubości 1.00 mm.
Materiał nowego tape'u jest od starego różny pod wieloma względami:
- cieńszy (nowy 1.00 mm, stary 1.75 mm)
- bardziej wytrzymały,
- ma ciemniejszą barwę,
- jest inny w dotyku, a komfort jazdy zdecydowanie poszedł w górę.


Na desce na dole naklejony stary grand tape, a na nim na górze dla porównania nowy.

Grand Fingers tape

 

 


Wraz z wprowadzeniem nowego materiału oferujemy także nowe rozmiary tape'u dociętego do kształtu decka. Teraz możecie wybrać, aż z ośmiu rozmiarów:

- 110 x 31
- 105 x 29
- 103 x 28
-   99 x 27
-   98 x 26
-   98 x 25
-   94 x 24
-   92 x 24

Grand Fingers tape

 


Wersja UnCut
Prostokątny listek o wielkości 12.5 cm na 3.5 cm który można nakleić na deck i przyciąć specjalną metodą (wkrótce nowy artykuł) lub wykorzystać do naklejenia pod przeszkody.

Tape Uncut Grand Fingers


WAŻNE - DOBÓR ROZMIARU TAPE'U

Przed zakupem tape'u należy koniecznie zmierzyć deck linijką na szerokość. Tape powinien być od deski węższy rozmiarowo o 1 milimetr czyli np. jak masz deskę wide 28.00 mm to tape kupujesz 99x27. Jeśli deska ma 28.5 mm i więcej(chodzi o dziesiąte milimetra) a dodatkowo deska posiada jakiś concave wybierz tape o szerokości 28 mm.

Długość raczej nie ma znaczenia, bo można go sobie skrócić wycinając wąski paseczek ze środka, a jeśli jest za krótki wystarczy rozciąć mniej więcej w 2/3 długości i zostawić przerwę oznaczając w ten sposób tail.

 

Grand Fingers tape


Materiał podklejony jest znaną Wam już "taśmą" z poprzedniego tape'u, która jak zawsze spełnia wszystkie wymagania.

Są dwie wersje warstwy klejącej:

1.  Na tape jest nałożony tylko klej (dół brązowo-zielony) - czyli tak jak był na początku (może łatwo się rozciągnąć przy odklejaniu bo nic nie trzyma gąbki).

2.  Z mocną taśmą dwustronnie klejącą (dół czerwono-biały)  - nie rozciąga się bo taśma go trzyma. Można go odklejać i przyklejać wiele razy.


Nowy tape będzie sprzedawany tylko na taśmie ponieważ zapewnia mu to dużą odporność na przerwanie podczas odklejania, a na błonie klejowej byłby zbyt podatny na rozciąganie i rozrywanie.

 

Nadal można kupować tape za starego materiału we wszystkich nowych rozmiarach na taśmie, a także na kleju.